X
سامانه های سازمانی

حج تمتع

09
توزیع غذای همراه میان زائران اعزامی به مکه مکرمه
چکیده: زائران ایرانی که در مدینه منوره اقامت دارند، هنگام عزیمت به مکه مکرمه در فاصله 25 کیلومتری مدینه منوره غذای همراه دریافت می کنند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مدینه منوره؛ زائران ایرانی حج تمتع کاروان های مدینه قبل که 7 یا 8 روز ابتدایی سفر خود را در مدینه منوره اقامت دارند، پس از زیارت بارگاه شریف پیامبر اسلام(ص) و ائم... ادامه »
09
نخستین گروه از زائران ایرانی حج راهی مکه مکرمه شدند
چکیده: نخستین گروه از زائران ایرانی حج امسال راهی مکه مکرمه شدند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مدینه منوره؛ نخستین گروه از زائران ایرانی حج امسال با بدرقه مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان این سازمان پس از بستن احرام و اقامه نماز در مسجد شجره، غروب امشب (یکشنبه) راهی مکه مکرمه شدند. بر اساس این گزارش ا... ادامه »
06
آخرین گروه از زائران حج تمتع استان گلستان عازم مدینه منوره شدند.
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان ، آخرین گروه از زائران حج تمتع این استان در ساعت 06:40 روز جمعه مورخ 6/6/94 فرودگاه گرگان را به مقصد مدینه منوره ترک نمودند. بنابراین گزارش امسال 1800 زائر در قالب 13 کاروان و 6 پرواز عازم سرزمین وحی شدند . ضمناً پرواز های برگشت زائران حج تمتع استان نیز از 6 مهر ماه آغاز خواهد شد. لازم به توضیح می باشد ... ادامه »
04
اولين گروه زائران گلستان زير باران الهي راهي سرزمين وحي شدند
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زيارت استان گلستان : در ساعت دوازده و بيست دقيقه ظهر سه شنبه 345 نفر از زائرين حج تمتع گرگان را به مقصد مدينه منوره ترك كردند. لازم بذکر است در اولين روز اعزام جمعي از مسئولان استاني از جمله ‌ميرباقري مدير كل سياسي انتخابات استانداري گلستان، حجه الاسلام دارويي نماينده بعثه مقام معظم رهبري، ميرآئيز جانشين حج وزيارت اس... ادامه »
01
حضور زائرین و عوامل کاروانهای حج تمتع 94 در نمازجمعه
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان ، همزمان با هفته حج و هفته دولت کارکنان سازمان حج و زیارت ، دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان به همراه جمعی از کارگزاران زیارتی، زائرین و عوامل حج تمتع 1394 شهرستان گرگان در نماز عبادي سياسي جمعه شرکت کردند. دراین مراسم پیش از خطبه ها حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای دارویی نماینده دفتر بعثه مقام معظم ر... ادامه »
31
دیداربا خانوادهای معظم شاهد و جانباز با حضور کارکنان وکارگزاران حج و زیارت استان گلستان
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان خبر داد.به مناسبت فرارسیدن هفته حج مراسم دیدار با خانواده شاهد یک از همکاران به نام آقای احمد حاجیلری و یکی از کارگزاران جانبازبه نام آقای محمد اترچالی در محل منزل ایشان برگزار گردید. در این دیدارسید حسین میرآئیزجانشین ،کارکنان ،کارگزاران  حج و زیارت استان وحاج آقای دارویی نماینده بعثه مقام معظم رهبری حضور داشتند. ... ادامه »
29
حجاج نسخه داروهای مصرفی خود را در سفر همراه داشته باشند
چکیده: زائران حج که در حین سفر طبق روال گذشته برای ادامه درمان خود می بایست دارو مصرف نمایند، نسخه داروهای مصرفی با تاریخ جدید را همراه داشته باشند. روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به آخرین دستور العمل اعلام شده از سوی اداره دارو و غذای کشور عربستان در خصوص زائران حج و عمره، حجاج گرامی که در حین سفر طبق روال گذشته ادامه درمان خود می بایس... ادامه »
28
حجاج با مراجعه به پرتال فرودگاه های حج از احتمال تأخیر در پروازها مطلع شوند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت و مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در محل سازمان حج و زیارت به یکدیگر دیدار کردند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی پیش از ظهر امروز در محل دفتر خود با رحمت الله مه آبادی مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور دیدار و در خصوص پروازهای حجاج بحث و گفتگو کرد. بر اساس ا... ادامه »
28
برگزاری مسابقات والیبال و دارت به مناسبت هفته حج
چکیده: به مناسبت فرا رسیدن هفته حج ، مسابقه والیبال بین کارکنان حج و زیارت استان گلستان و تیم والیبال منتخب امامزاده حبیب (ع) در سالن شهید بهشتی مدرسه تیزهوشان گرگان برگزار شد. در این مسابقه تیم والیبال کارکنان حج و زیارت با نتیجه 3 بر صفر تیم والیبال امامزاده حبیب را مغلوب کرد. همچنین یک دوره مسابقه دارت نیز بین کارکنان حج و زیارت استان برگزار گردید که ... ادامه »
27
برگزاری همایش متمرکز زائران حج تمتع مرکز و غرب استان گلستان
چکیده: به گزارش روابط عمومی ، رضا درگاهی مدیر حج و زیارت استان ، در همایش متمرکز زائران حج تمتع  استان گفت: زائرین حج تمتع از 3 شهریور تا 6 شهریور در قالب 13 کاروان و 6 پرواز از فرودگان بین المللی گرگان به سمت مدینه منوره اعزام می شوند. وی افزود: امسال برای مناسک حج ابراهیمی یک هزار و 800 زائر گلستانی به مکه مکرمه و مدینه منوره اعزام خواهند شد که از... ادامه »
27
برگزاری همایش متمرکز زائران  حج تمتع شرق استان گلستان
چکیده: به گزارش روابط عمومی ،رضا درگاهی مدیر حج و زیارت استان گلستان، در همایش متمرکز حج تمتع زائرین که درشرق استان در شهرستان گنبد برگزار شد گفت: سفر به سرزمین وحی فرصتی است که خدواند در اختیار بندگان برگزیده خود قرار می دهد و باید از این فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را کرد. وی حضور در سرزمین وحی را یک فرصت طلایی دانست و افزود: باید از حضور خود در این... ادامه »
26
مراسم عطر افشانی مزار شهدای گمنام به مناسبت هفته حج
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان خبر داد. به مناسبت هفته حج ،مزار شهدای گمنام در شهرستان گرگان با حضور درگاهی مدیر حج و زیارت استان ،جاج آقای دارویی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری، کارکنان  و کارگزاران زیارتی، عطر افشانی و غبار روبی شد. در مراسمی که به همین منظور در تپه نور الشهدای گرگان برگزار شد،کارگزاران ضمن عطر افشانی  مز... ادامه »
26
لیست پروازهای رفت و برگشت حج تمتع 1394 استان گلستان
چکیده: مدیریت حج وزیارت استان گلستان فهرست پروازهای رفت و برگشت حج تمتع 1394 را اعلام نمود . به گزارش روابط عمومی حج وزیارت پروازهای رفت در قالب 6 پرواز از تاریخ 94/6/3 آغاز و لغایت 94/6/6 خاتمه خواهد یافت .اولین پرواز استان نیز که ساعت 12:20 از فرودگاه بین المللی گرگان به مقصد مدینه منوره انجام خواهد شد شامل کاروانهایی از شهرستان های گرگان ، گنبد و بندرت... ادامه »
25
هفته حج گرامی باد.
چکیده: هفته حج گرامی باد.
23
برگزاری آخرین جلسه مدیران کاروانهای حج تمتع و مجموعه1394 استان گلستان
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان خبر داد .آخرین جلسه مدیران کاروانهای حج تمتع و مجموعه سالجاری با حضور نماینده بعثه مقام معظم رهبری و مدیر حج و زیارت استان  به منظور بررسی نهایی وضعیت کاروانهای حج و هماهنگی لازم جهت اجرای با شکوه مراسم هفته حج درمحل دفتر حج و زیارت برگزار گردید. در ابتدا درگاهی ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای کلیه مدیران ح... ادامه »
22
استاندار گلستان در دیدار کارگزاران حج  : ارتقاء کیفی حج را باید در ارتقاء آموزش جستجو کرد
چکیده: استاندار گلستان در دیدار با مدیران، کارگزاران و روحانیون حج تمتع استان گلستان اظهار کرد: اگرچه ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات به حجاج از اهمیت بالایی برخوردار است اما ارتقاء کیفی حج را باید در ارتقاء آموزش جستجو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر حسن صادقلو فلسفه حج را بسیار رفیع دانست و تصریح کرد: فسلفه حج نه سیاحت، نه زیارت و ن... ادامه »
21
برنامه های هفته حج 94 استان گلستان
چکیده: روابط عمومی مدیریت حج وزیارت استان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته حج به عموم مردم ولایتمدار گلستان، برنامه های هفته حج 1394 استان گلستان را اعلام نمود . بر اساس این گزارش همه ساله هفته اول ماه ذی القعده که امسال از 25 مرداد ماه آغاز و تا 31 همین ماه ادامه خواهد یافت بعنوان هفته حج نامگذاری و تکریم می گردد .  کارگزاران زیارتی استان نیز به... ادامه »
20
دیدار کارگزاران حج تمتع سال 1394 استان گلستان با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه گرگان
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان خبر داد.به مناسبت فرارسیدن هفته حج و اعزام زائرین حج تمتع ،مدیر حج و زیارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در استان به همراه روحانیون و مدیران و معاونین حج تمتع سال جاری با نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان حضرت آیت اله نورمفیدی دیدار کردند. نماینده ولی فقیه در استان گلستان در این دیدار با انتقاد از محو ن... ادامه »
15
رشد 25 درصدي كيفيت اسكان حجاج / افزايش 70 درصدي تنوع برنامه غذايي زائران در مكه / افزايش پروازهاي مدينه قبل در حج امسال
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه همایش سراسری مدیران حج تمتع 94 در قم ضمن بیان ویژگی های حج تمتع امسال گفت: با آسیب شناسی های صورت گرفته برای رفاه حال زائران 70 درصد تنوع غذایی را در مکه افزایش داده ایم همچنین 25 درصد هتل های بی کیفیت از گردونه خدمات رسانی به حجاج خارج شده اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از شهر مقدس قم، مهندس س... ادامه »
14
تشریح ویژگی های تمتع 94 در همایش سراسری مدیران حج در قم
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: 61 هزار زائر ایرانی از اول تا بیست و ششم شهریور به عربستان اعزام می شوند . به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از قم ، مهندس سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت امروز در همایش 2 روزه مدیران ستادی ، استانی و کاروانهای حج تمتع سال 1394 از آغاز صدور ویزای زائران حج تمتع خبر داد و گفت : زائران ایرانی... ادامه »
08
پيام مهم نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت به حجاج ايراني
چکیده: شما سفيران و پيام آوران انقلابي بزرگ و شهيداني سرفراز هستيد، ملت‌هاي مسلمان دنيا چشم اميد به ايران اسلامي دوخته‌اند و با زائران ايراني به ديد ويژه‌اي مي‌نگرند و تمامي اعمال و رفتار ما را زير نظر دارند از اين رو كوشش كنيد در اين سفر زينت مكتب اهل بيت باشيد و با شركت در نمازهاي جماعت حرمين شريفين و نيز اُنس با قرآن و دعا و رفتار ك... ادامه »
05
شرکت مدیر حج و زیارت استان گلستان در جلسات آموزشی زائران حج تمتع
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان ، همزمان با برگزاری جلسات آموزشی زائرین حج تمتع گلستانی ،‌ درگاهی مدیر حج و زیارت استان  با حضور در جمع کاروانهای استان  از نزدیک شاهد روند آموزش زائران قرار گرفت . مدیر حج وزیارت گلستان با بیان اینکه ان شاء ا...  پروازهای حجاج استان از دوم شهریور ماه آغاز می گردد اضافه نمود کلیه کارو... ادامه »
03
برگزاری مرحله دوم آزمون جامع کارگزاران حج 94 در استان گلستان
چکیده: به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت استان گلستان مرحله دوم آزمون جامع کارگزاران حج 94 استان به طور همزمان در سراسر کشور ساعت 16 روز جمعه 2 مرداد ماه در شهرستان گرگان برگزار گردید. لازم بذکر است این آزمون با هدف ارزیابی اطلاعات عوامل اعزامی حج تمتع 94 بر اساس منابع اعلام شده از طرف مرکز آموزش و مطالعات سازمان حج وزیارت جهت خدمت رسانی مطلوب به زائ... ادامه »
29
10 مرداد ؛ آغاز صدور روادید حجاج تمتع
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع سال 94 از هفته دوم شوال مطابق با 10 مرداد آغاز می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج وزیارت، مهندس سعید اوحدی با اشاره به زمان صدور روادید حجاج تمتع اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، جمع آوری گذرنامه‌های زائران به منظور صدور روادید از تاریخ 20 تیر آغاز... ادامه »
21
برگزاری چهارمین جلسه سالجاری مدیران کاروانهای حج تمتع و مجموعه1394 استان گلستان
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان خبر داد .چهارمین جلسه مدیران کاروانهای حج تمتع و مجموعه سالجاری با حضور نماینده بعثه مقام معظم رهبری  و مدیر حج و زیارت استان درتاریخ 20/4/94 درمحل دفتر حج و زیارت برگزار گردید. در ابتدا درگاهی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پرخیر و برکت رمضان ، داشتن سعه صدر و اخلاق نیکو را از ویژگیهای مدیران مو... ادامه »
15
قابل توجه کلیه متقاضیان دارای اسناد ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ 31/1/85
چکیده: به اطلاع مردم شریف و ولایتمدار استان گلستان می رساند با عنایت به وجود ظرفیت خالی در کاروانهای تشیع استان و همچنین عدم تأیید استطاعت جسمانی برخی از متقاضیان وبالطبع حذف ایشان از کاروانها، تعدادمحدودی ظرفیت خالی ایجادگردیده است. لذا بدینوسیله از دارندگان اسناد ودیعه گذاری تمتع تا تاریخ 31/1/85 جهت ثبت نام دعوت بعمل می آید. لازم به ذکر است که اولویت... ادامه »
14
صدور ویزای حجاج امسال از هفته دوم شوال
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از صدور ویزای زائران حج تمتع امسال از هفته دوم شوال خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دستورالعملی در این راستا به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس «سعید اوحدی» درباره زمان صدور ویزا زائران حج تمتع امسال اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی&zw... ادامه »
09
چکیده: معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ضمن اعلام آخرین اقدامات این مرکز برای حج تمتع امسال، دیابت،‌ فشارخون بالا و کم خونی را به عنوان شایع‌ترین موارد بیماری میان زائران معرفی کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ؛ دکتر «عادل مقصودی‌نژاد» ضمن اعلام آخرین آمار معاینات انجام شده زائران حج تمتع،&... ادامه »
09
بازدید مدیریت حج و زیارت استان از نحوه تولید جامه دانهای زائران حج تمتع94
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان به منظور نظارت بیشتر بر کیفیت جامه دانهای زائران حج سالجاری درگاهی مدیر حج و زیارت از نحوه تهیه و تولید جامه دانهای زائرین حج بازدید بعمل آورد . وی در این بازدید بر بالا بودن کیفیت جامه دانهای تولیدی تأکید نمود. وجود جامه دانهای یکنواخت و همشکل در تسهیل روند حمل بار زائران توسط شرکت های هواپیمایی موثر ب... ادامه »
07
اعلام دو کاروان جدید حج تمتع در استان گلستان
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان با توجه به درخواست مشتاقان تشرف به حج تمتع در استان دو کاروان مجموعاً به تعداد 230 نفر به ظرفیت کاروانهای حج استان افزوده شد.لازم به ذکر است در حج سال جاری بالغ بر 1800 نفر درقالب 13 کاروان از استان جهت انجام مناسک حج تمتع به کشور عربستان اعزام خواهند شد.         ... ادامه »
07
تعیین 90 درصد نیروهای کادر درمانی حج
چکیده: معاون حج عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: در حال حاضر 90 درصد افرادی که باید در قالب تیم‌های پزشکی و نیروهای بیمارستانی به عربستان اعزام شوند مشخص شده‌اند که حدود 220 نفر را شامل می‌شود، این افراد سه تا چهار روز قبل آغاز اعزام زائران در سرزمین وحی حاضر خواهند شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ عادل مقصودی ... ادامه »
31
ارسال 80 تن دارو به مکه و مدینه برای زائران حج تمتع
چکیده: معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ارسال محموله 80 تنی دارو برای حج تمتع از طریق ترکیه به مکه و مدینه خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «عادل مقصودی نژاد» گفت: محموله 80 تنی دارو ویژه حج تمتع امشب از فرودگاه امام خمینی (ره) به ترکیه و سپس به عربستان ارسال می‌شود. وی همچنین افزود: از آنجایی که پر... ادامه »
26
جزئیات حج۹۴و سفر زائران
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت ضمن اعلام جزئیات اعزام زائران حج تمتع ۹۴ خبر داد که در موسم حج سفیر ایران در مکه و مدینه حضور خواهد داشت و سازمان کنفرانس اسلامی نیز در موضوع امنیت زائران ایفای نقش خواهد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی افزود: در حال حاضر تمامی برنامه ریزی های لازم برای اعزام زائران به حج سال ۹۴ انجا... ادامه »
26
معاینه پزشکی 63 درصد زائران حج تمتع پایان یافت
چکیده: معاون حج و عمره سازمان پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام کرد: معاینه پزشکی 63 درصد زائران حج تمتع پایان یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ «عادل مقصودی نژاد» گفت: پس از معاینات یاد شده مشخص شد، 23 درصد زائران، فشار خون بالا، 13 درصد ، دیابت و 34 درصد قند خون ناشتای بالای 100 دارند. وی در ادامه افزود: امسال در ... ادامه »
25
نتايج آزمون جامع كارگزاران حج تمتع هفته آينده اعلام مي‌شود
چکیده: آزمون جامع كارگزاران حج تمتع ۹۴ همزمان در همه مراكز استان‌ها جز استان‌هاي ايلام و كهگيلويه و بويراحمد برگزار شد. رييس اداره آموزش و مطالعات سازمان حج و زيارت درباره اين آزمون گفت: در اين آزمون هزار و ۶۱۳ نفر از كارگزاران حج تمتع ۹۴ شركت كرده اند كه هفته آينده نتيجه آن اعلام مي‌شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ،&z... ادامه »
24
 10 شهریور؛ آغاز اعزام حجاج / افزایش پروازهای مدینه قبل در حج امسال
چکیده: مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال قیمت تمام شده تمتع بین ۷ میلیون ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است ، گفت: ۶۴ هزار زائر از اول شهریور به حج تمتع اعزام می‌شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، «حسن سرخوش» درباره اعزام زائران به حج تمتع گفت: ظرفیت سهمیه اعزام به تمت... ادامه »
24
برگزاری آزمون جامع کارگزاران حج 94 در استان گلستان
چکیده: به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت استان گلستان آزمون جامع کارگزاران حج 94 استان به طور همزمان در سراسر کشور ساعت 16 روز جمعه 22 خرداد ماه در شهرستان گرگان برگزار گردید. لازم بذکر است این آزمون با هدف ارزیابی اطلاعات عوامل اعزامی حج تمتع 94 بر اساس منابع اعلام شده از طرف مرکز آموزش و مطالعات سازمان حج وزیارت جهت خدمت رسانی مطلوب به زائرین حج ان... ادامه »
20
 آزمون جامع کارگزاران حج 94 در سراسر کشور برگزار می شود
چکیده: آزمون جامع کارگزاران حج تمتع سال 94 جمعه این هفته در سراسر کشور برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ آزمون جامع کارگزاران حج تمتع امسال ساعت 16 روز جمعه 22 خردادماه 94 در کلیه مراکز استان‌ها (بغیر از استان‌های ایلام و کهکیلویه و بویر احمد)برگزار می شود. بر اساس این گزارش به منظور رفاه حال شرکت کنندگان در این... ادامه »
19
مصاحبه عوامل اعزامی  مدیران کاروانهای حج تمتع94 استان گلستان
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان مصاحبه عوامل اعزامی مدیران کاروانهای حج تمتع 94  در روز سه شنبه مورخ 19/3/94 در محل دفتر حج و زیارت استان برگزار شد.در این مصاحبه عوامل کاروانهایی که اعزام آنها در  سال 94 می باشد پاسخگوی پرسشهای احکام و مناسک حج ،بهداشت فردی،شرح وظایف ودستورالعملها ،آشنایی با جغرافیا، اماکن ،نقشه خوانی،مقررات ... ادامه »
18
برگزاری همایش آموزشی عوامل اعزامی حج تمتع 94 استان گلستان
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان به منظور هماهنگی و آمادگی بیشتر مدیران و عوامل اجرایی کاروانهای حج 94 همایش آموزشی یکروزه در روز دوشنبه مورخ 18/3/94 در محل کانون طه شهرستان گرگان بر گزارشد. در این همایش درگاهی مدیر حج و زیارت و حجت الاسلام دارویی مسئول دفتر نمایندگی  بعثه مقام معظم رهبری ودیگر اساتید به تشریح بخشنامه های ابلا... ادامه »
18
اعزام نخستین تیم درمانی به سرزمین وحی؛ 26 مردادماه/ ارسال 90 تن دارو تا دو هفته آینده
چکیده: رئيس مركز پزشكی حج و زيارت جمعیت هلال احمر از اعزام نخستین تیم درمانی به سرزمین وحی در 26 مردادماه خبر داد و گفت: علاوه براین براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 90 تن دارو تا دو هفته آینده به عربستان ارسال خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ؛  دکتر سید علی مرعشی درباره اقدامات مركز پزشكی حج و زيارت جمعیت هلا... ادامه »
11
برگزاری سومین جلسه سالجاری مدیران کاروانهای حج تمتع1394 استان گلستان
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان خبر داد .سومین جلسه مدیران کاروانهای حج تمتع و مجموعه سالجاری با حضور نماینده بعثه مقام معظم رهبری ، مسئول آموزش و مدیر حج و زیارت استان درتاریخ 10/3/94 رأس ساعت 10 صبح درمحل دفتر حج و زیارت استان برگزار گردید. در ابتدا درگاهی ضمن خیر مقدم به حاضرین برخی نکات ضروری را در خصوص عملیات حج سالجاری عنوان نمودند سپس ن... ادامه »
11
مصاحبه عوامل اعزامی  مدیران مجموعه 94 استان گلستان
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان خبر داد مصاحبه عوامل اعزامی مدیران مجموعه 94  در روز یکشنبه مورخ 10/3/94 در محل دفتر حج و زیارت استان برگزار شد. در این مصاحبه عوامل مجموعه ای که اعزام آنها در سال 94 می باشد پاسخگوی پرسشهای احکام و مناسک حج ،بهداشت فردی،  شرح وظایف ودستورالعملها وعربی بودند .این مصاحبه به منظور ارزیابی میزان توانمندی افراد و ... ادامه »
07
تداوم کاهش 20 درصدی سهمیه حجاج در حج امسال
چکیده: وزير حج سعودي گفته است: امسال نيز تصميم مقامات كشورش مبني بر كاهش بيست درصدي تعداد حجاج كشورهاي جهان اسلام در موسم حج اعمال مي‌شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، بندر حجار به پايگاه خبري مكه گفت: كاهش سهميه حجاج كشورهاي اسلامي در موسم حج امسال به نسبت ۲۰ درصد همانند سال‌هاي گذشته اعمال مي‌شود. وي افزود: ادامه طرح‌هاي توس... ادامه »
07
 افزایش ظرفیت تمتع با کاهش 15 درصدی اعزام عوامل اجرایی
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با کاهش 15 درصدی اعزام نیروی انسانی اجرایی به حج تمتع ظرفیت اعزام زائران به سرزمین وحی افزایش یافته است. «سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار رفاهی باشگاه خبرنگاران با اشاره به کاهش اعزام نیروی اجرایی به تمتع اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توانستیم 15 د... ادامه »
04
هيچ كشوري مانند ایران خدمات پزشكي به زائران خانه خدا ارائه نمي‌دهد
چکیده: اوحدي تصريح كرد: همانطور كه در جلسه شوراي عالي حج كه با حضور معاون اول رئيس جمهور برگزار شد، انسجام در خانواده حج و زيارت، صيانت از حقوق زائر و افزايش سطح كيفي خدمات به عنوان سه محور رئوس سياست‌هاي سازمان حج و زيارت اعلام شد، بر همين اساس هرچه شناخت ما نسبت به اين سه محور بيشتر شود به همان اندازه مي‌توان در انجام ماموريت‌ها موفق بود.... ادامه »
04
 دستورالعمل‌ پزشکی حج ۹۴ منتشر شد
چکیده: معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت، از انتشار دستورالعمل پزشکی حج تمتع ۹۴ خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «عادل مقصودی‌نژاد» گفت: در این کتابچه صد صفحه‌ای که بازنگری شده از دستورالعمل‌های سال‌های گذشته است تمامی برنامه‌های و فعالیت‌های پزشکان حج تمتع ۹۴ ابلاغ شده است تا پزشکان عز... ادامه »
30
 شعار حج 94 ؛ «حج؛معنويت، بصيرت و همدلي اسلامي»
چکیده: با تصويب شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، «حج؛معنويت، بصيرت و همدلي اسلامي» به عنوان شعار حج تمتع سال ۱۳۹۴ انتخاب شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج، جلسه شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، صبح امروز دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ماه به رياست ... ادامه »
29
راه‌اندازی آموزش مجازی اعمال حج تمتع/ برگزاری کلاس‌های آموزشی زائران فرهیخته
چکیده: مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری با بیان‌ اینکه آموزش مجازی حج از ۱۶ اردیبهشت‌ راه‌اندازی شده است، از برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه زائران فرهیخته حج تمتع که تحصیلات تکمیلی دارند، خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حجت‌الاسلام حمید احمدی ، در تشریح آخرین وضعیت آموزش زائران حج تمتع گفت: آموزش‌های ز... ادامه »
20
تمدید مهلت پرداخت قسط دوم حج تمتع
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از تمدید مهلت پرداخت قسط دوم حج تمتع تا تاریخ 25 اردیبهشت خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، "سعید اوحدی" از تمدید مهلت پرداخت قسط دوم حج تمتع 94 خبر داد. وی گفت: متقاضیان اعزام به حج تمتع سال 94 که قسط اول هزینه سفر خود را در بهمن ماه سال گذشته پرداخت کرده اند طبق اعلام قبلی این سازمان می بایست از رو... ادامه »
16
برگزاری اولین جلسه سالجاری مدیران کاروانهای حج تمتع1394 استان گلستان
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان خبر داد .اولین جلسه مدیران کاروانهای حج تمتع سالجاری با حضور نماینده بعثه مقام معظم رهبری ، دکتر هروی نماینده هئیت پزشکی ، مسئول آموزش و مدیر حج و زیارت استان درتاریخ 15/2/94 ساعت 10 صبح درمحل دفتر حج و زیارت استان برگزار گردید. در ابتدا درگاهی ضمن خیر مقدم به حاضرین برخی نکات ضروری را در خصوص عملیات حج سالجاری... ادامه »
15
75 درصد زائران قسط دوم حج را پرداخت کرده اند/ سفر رئیس سازمان حج به عراق
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت : پرداخت قسط دوم حج تمتع از 7 اردیبهشت ماه آغاز و تا 20 اردیبهشت ادامه خواهد داشت و تا به امروز حدود 75 درصد زائران نسبت به پرداخت قسط دوم سفر حج نیز اقدام کرده اند که امیدواریم بقیه زائران عزیز نیز در زمان مقرر شده نسبت به پرداخت قسط دوم سفر خود اقدام نمایند. «سعید اوحدی» پیش از ظهر امروز در گفت و گو با خبرن... ادامه »
13
انتشار لیست پزشکان واجد شرایط حج تمتع سال جاری
چکیده: معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از انتشار لیست ۸۰۰ نفره پزشکان واجد شرایط حج تمتع سال جاری خبر داد.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت مرکز پزشکی حج و زیارت، عادل مقصودی نژاد گفت: این لیست که نتیجه تلخیص و بازنگری تعدادی بسیار زیادی از پزشکان داوطلب حج است، در اختیار مسئولین ذیربط در سازم... ادامه »
07
پرداخت قسط دوم تمتع از هفتم اردیبهشت ماه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از پرداخت قسط دوم تمتع از هفتم تا بیستم اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: زوج‌های جوانی که برای عمره ثبت‌نام کرده بودند می‌توانند خارج از نوبت به عتبات عالیات مشرف شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» از پرداخت قسط دوم حج تمتع توسط متقاضیانی که قسط اول را پرداخت کرده&z... ادامه »
07
افزایش کیفیت هتل‌های محل اسکان حجاج/ کاهش قیمت حج تمتع
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت کشور از رشد قابل توجه کیفیت هتل‌های اجاره‌شده در عربستان برای حج تمتع خبر داد و گفت: با وجود افزایش همه‌جانبه قیمت‌ها نه تنها افزایش قیمتی را برای حجاج نداشتیم بلکه هزینه سفر حج امسال ۵ درصد کاهش یافته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، سعید اوحدی در خصوص زمان پرداخت قسط دوم هزینه سفر... ادامه »
30
اول شهریورماه ؛ اعزام نخستین گروه از حجاج/کاهش 5 درصدی در هزینه های حج 94
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در همایش روحانیون کاروان های حج 94 گفت: علی رغم افزایش نرخ ارز و افزایش 120 تا 150 هزار تومانی بلیط هواپیما ، با تمهیدات اندیشیده شده، هزینه حج امسال 5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» روز جمعه 28 فروردین ماه در همایش روحانیون کاروان های حج 94 که د... ادامه »
28
آگهی دعوت از تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی در خصوص تأمین اقلام تدارکاتی حج 94
چکیده: سازمان حج و زیارت طی آگهی که امروز منتشر کرد از تولیدکنندگان و تأمین کنندگان داخلی جهت تأمین اقلام تدارکاتی حج تمتع 94 دعوت به عمل آورد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت متن آگهی این سازمان که امروز در روزنامه نیز منتشر شده است، بدین شرح است: نظر به اینکه سازمان حج و زیارت در نظر دارد قسمتی از اقلام تدارکاتی مورد نیاز زائرین حج... ادامه »
26
تکمیل بیش از ۹۰ درصد کاروان‌های حج تمتع ۹۴
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از تکمیل بیش از ۹۰ درصد کاروان‌های حج تمتع ۹۴ خبر داد. یه گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، «سعید اوحدی» با بیان اینکه به دعوت وزیر حج عربستان همه ساله ایام ربیع جلسه‌ای با همه کشورها برای امضای تفاهم‌نامه حج سال بعد صورت می‌گیرد اظهار داشت: ما هم جلسه‌ای در این زمینه داشتیم... ادامه »
20
اولویت های جدید حج تمتع اعلام شد
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به پایان مهلت نام نویسی از زایران حج تمتع سال 94 از اعلام اولویت های جدید نام نویسی در برخی استان های کشور خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت 'سعید اوحدی' در این باره افزود: مهلت نام نویسی در کاروان های حج سال 94 روز گذشته پایان یافت و حدود 91 درصد ظرفیت کاروان های حج تکمیل شد و با توجه به خالی ب... ادامه »
30
برگزاری اولین جلسه هماهنگی عملیات حج تمتع 94 با مدیران کاروان
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان گلستان خبر داد. اولین جلسه هماهنگی عملیات حج تمتع 94 روز سه شنبه مورخ 30/10/93 رأس ساعت 18 ، با حضور درگاهی مدیر حج و زیارت و حجت الاسلام دارویی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت و همچنین مدیران کاروان حج تمتع در محل دفتراین مدیریت برگزار گردید.در این جلسه دارویی به بیان توصیه های اخلاقی پرداخت ولزوم استفا... ادامه »
29
حداقل و حداكثر قيمت حج سال ۹۴ / کاهش 5 درصدی قیمت ها
چکیده: معاون حج، عمره و عتبات عاليات سازمان حج و زيارت از نهايي شدن قيمت حج امسال خبر داد و گفت: قيمت‌هاي حج سال ۹۴ نسبت به سال جاري حدود ۵ درصد كاهش خواهد داشت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج نیوز ،ناصر خدرنژاد، معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت گفت: ميانگين قيمت‌هاي حج سال جاري نسبت به سال گذشته حدود ۵ درصد كاهش خواهد داشت علي رغم اف... ادامه »
27
 اطلاعیه تکمیلی سازمان حج و زیارت در خصوص پذیرش واجدین شرایط تشرف به حج تمتع 1394 در کاروانها
چکیده: باعنايت به لطف خداوند متعال و این‌که براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده امکان پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف در حج تمتع سال 1394 دركاروان‌هاي منتخب فراهم گرديده است؛ لذا از افراد واجد شرايط تقاضا می‌شود با مطالعه دقیق مطالب ذیل اقدام لازم معمول دارند:  الف - مشمولین تشرف: کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی‌... ادامه »
22
 هزینه سفر به حج تمتع 94 اواخر هفته جاری مشخص می شود
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت از تعیین شدن گروه های قیمتی و هزینه سفر به حج تمتع سال 94 تا پایان هفته جاری خبر داد. 'سعید اوحدی ' روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: فراخوان مشمولان حج 94، روز گذشته ( شنبه) انجام گرفت. رییس سازمان حج و زیارت گفت: بر این اساس، دارندگان فیش های ثبت نام حج تمتع تا تاریخ 15 اسفند ماه سال 84 برای نام نویسی در کاروان های ... ادامه »
21
 پیش اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص اعلام واجدین شرایط اعزام به حج تمتع سال 1394
چکیده: پیش اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص اعلام واجدین شرایط اعزام به حج تمتع سال 1394 منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، متن این اطلاعیه بدین شرح است: کلیه دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع که تا تاریخ 1384/12/15 برای اعزام به حج سپرده‌گذاری کرده اند، می‌توانند بر اساس استان محل سکونت خود از روزهای سوم، چهارم و پن... ادامه »
01
فراخوان ثبت نام مدیران مجموعه حج تمتع 94
چکیده: آندسته از افراد واجد شرایط که متقاضی مدیر مجموعه حج تمتع سال 1394می باشند می بایست در فراخوان حاضر شرکت نموده و درخواست خود را ثبت نمایند؛ بديهي است شرکت در اين فراخوان تعهدي براي انتخاب متقاضي بعنوان مدير مجموعه حج تمتع سال 94 نمي باشد و سازمان حج و زيارت از بين شرکت کنندگان واجد شرايط و توانمند که در کلیه استعلامات به عمل آمده نيز ق... ادامه »
30
قابل توجه شرکت کنندگان در آزمون مدیریت حج تمتع 94
چکیده: نظر به اینکه بررسی شرایط شرکت کنندگان در آزمون مدیریت حج به منظور انتخاب مدیران کاروان های حج تمتع 94 در دستور کار قرار گرفته است ، از این رو شرکت کنندگان با ورود به صفحه شخصی می توانند وضعیت شرایط خود را مشاهده و نسبت به رفع اشکالات و نواقص احتمالی در اسرع وقت با هماهنگی دفتر حج وزیارت استان اقدام نمایند . بدیهی است در صورت تأیید شرایط ، مشخصات مت... ادامه »
18
برگزاری نخستین وبلاگ نویسی دست اندر کاران حج با حضور پرشور زائران سرزمین وحی از سوی پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت
چکیده: روابط عمومی حج و زیارت استان خبر داددر اولین جشنواره وبلاگ نویسی دست اندر کاران حج که به همت بعثه مقام معظم رهبری برگزار گردیدجناب آقای ولی اله رسولی راد از مدیران حج استان به عنوان وبلاگ نویس برتر معرفی شد .
07
زائران از برنامه های حج امسال رضایت داشتند
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی گفت: براساس نظر سنجی های انجام شده از حجاج امسال،سطح رضایتمندی زائرین مطلوب گزارش شده که بیانگر تحقق مطلوب برنامه های پیش بینی شده است.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، 'سعید اوحدی' پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولین و دست‌اندرکاران حج ابراهیمی با رهبر معظم انقل... ادامه »
07
مسئولان و دست اندرکاران حج 93 با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند
چکیده: مسئولان و دست اندرکاران حج سال جاری صبح امروز با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان و دست اندرکاران حج تمتع 93 پیش از ظهر امروز... ادامه »
05
کاهش 40 درصدی فوت حجاج ایرانی/بیماری های قلبی و تنفسی در صدر علل مراجعه به مراکز درمانی حج
چکیده: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از کاهش 40 درصدی آمار فوت حجاج ایرانی نسبت به سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: بیماران قلبی و تنفسی در صدر مراجعان به مراکر درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت بوده اند.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از ایسنا، دکتر علی مرعشی صبح امروز در نشست خبری پیرامون ارائه آخرین گزارش حج و تمتع 93 گفت... ادامه »
01
دیدار نماینده معزز ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با زائر جانباز قطع نخاع حج 93 استان
چکیده: خلاصه ای از خبر ادامه »
21
مراسم استقبال از بازگشت اولین گروه حجاج استان گلستان
چکیده: روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام نمود که اولین پرواز زائران حج تمتع این استان روز یکشنبه مورخ 20/7/93 ساعت 20/8 وارد فرودگاه گرگان شد و مراسم استقبال از زائران عزیز همزمان با حضورجناب آقای حسینی مشاور ومدیر کل حوزه ریاست  استانداری وسایر مسئولین ارشد استانداری و استان برگزار شد.در این مراسم ،زائران گلستانی با اهداء شاخه گل و شیرینی و شکلات ... ادامه »
17
تقدیر از دست اندرکاران اجرای موفق عملیات حج
چکیده: مهندس سعید اوحدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت پس از اتمام ایام تشریق حج تمتع 1393 طی نامه ای از مهندس خدرنژاد مدیر عملیات اجرایی حج و دست اندرکاران ستاد حج 93 تقدیر و تشکر کرد . متن این نامه به شرح ذیل می باشد : بسم الله الرحمن الرحیم « و قل رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق واجعل لی من لّدنک سلطاناً نصیرا»    ... ادامه »
17
اولین گروه از زائران حج تمتع استان گلستان روز جمعه 18/7/93 وارد کشور عزیزمان خواهند شد.
چکیده: روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام نمود که اولین گروه از زائران حج تمتع این استان روز جمعه مورخ 18/7/93 ساعت 30/01 بامداد وارد فرودگاه ساری خواهند شد. لازم به ذکر می باشد که باقی گروهها از روز یکشنبه مورخ20 /7/93 لغایت 22/7/93 وارد فرودگاه گرگان خواهند شد. جهت دریافت جدول زمانبندی پروازهای برگشت حج تمتع 1393 اینجا کلیک فرمائید.
13
میزان رضایتمندی زائرین از خدمات ارائه شده در حج امسال
چکیده: مسئول واحد ارزشیابی و رسیدگی به شکایات در ستاد حج از رضایتمندی بالای زائرین حج سالجاری نسبت به سالهای گذشته خبر داد حجت الاسلام و المسلمین عباس ایزدی گفت : در سه مرحله ارزشیابی صورت گرفته از زائرین قبل از ایام تشریق در مدینه منوره و مکه مکرمه درصد رضایتمندی در بخش های بسیار مطلوب بوده و در برخی از شاخص های ارزیابی درصد رضایتمندی به 97 درصد در مرحل... ادامه »
13
دعای دل انگیز عرفه درعرفات طنین انداز شد
چکیده: صحرای عرفات امروز شاهد نجوای عاشقانه هزاران ایرانی بود که با خواندن دعای عرفه در کنار مولایشان حضرت ولی عصر (ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء) به راز و نیاز مشغول بودند. همه می دانستند اوحضور دارد اما معلوم نبود کدام دل شیدایی جمال نورانی او را زیارت خواهد کرد حجت الاسلام والمسلمين ناصر رفيعي پس از بیان فرازهايي از دعاي عرفاني امام حسين (ع) با ت... ادامه »
13
پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به حجاج بیت اله الحرام
چکیده: يام رهبر معظم انقلاب اسلامي لحظاتي قبل توسط سرپرست حجاج ايراني در انبوه زائران حاضر در مراسم سياسي برائت از مشركين در صحراي عرفات قرائت شد. بسم الله الرحمن الرحيم والحمدالله رب العالمين و صلي الله علي محمّد و آله الطاهرين درود و سلامي از سر شوق و تكريم بر شما سعادتمندان كه به دعوت قرآني لبيك گفته و به ميهماني خانهٔ خدا شتافته‌ايد. نخستين سخ... ادامه »
03
طرح امدادی ویلچر برای سالمندان در مسیر اتوبوسها تا مسجدالحرام
چکیده: طرح استفاده از ویلچر برای خدمت رسانی به زائرین ناتوان و مسن بین ایستگاه غزه تا محوطه مقابل بیت الله الحرام به طول یک و نیم کیلومتر در حج سال جاری به اجرا در آمد. صحبت الله رحمانی مسئول امداد گمشدگان در مکه مکرمه گفت : واحد امداد گمشدگان ستاد مکه مکرمه از ابتدای ورود زائرین به مکه مکرمه این طرح را در سه شیفت ساماندهی و اداره می کنند. وی با اشاره ب... ادامه »
28
خدمات پزشکی برای زائرین ایرانی در عربستان قابل مقایسه با دیگر کشورها نیست
چکیده: نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و رئيس سازمان حج و زيارت از بيمارستان جديد ايران در مدينه‌منوره بازدید و از زائرین بستري‌شده ایرانی عیادت کردند. در اين بازديد كه عصر امروز برگزار شد، دكتر علي مرعشي رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال‌احمر توضيحات لازم را درباره بخش‌هاي مختلف اين بيمارستان ارائه كرد. سرپرست حجاج ايراني ... ادامه »
24
بازدید مدیر کل محترم سیاسی و انتخابات استانداری استان گلستان از نحوه اعزام زائران حج تمتع در فرودگاه گرگان
چکیده: جناب آقای میر باقری مدیر کل محترم سیاسی و انتخابات استانداری استان گلستان ظهر روز دوشنبه مورخ 24/6/93 از نحوه اعزام زائران حج تمتع درفرودگاه بازدیدبعمل آورد. آقای میر باقری ، از همکاری خوب و به موقع اداره کل فرودگاه های استان و سازمان حج و زیارت تشکر کرد و رهنمودهای لازم را در این زمینه ارائه نمودند.
24
آخرین گروه از زائران استان گلستان عازم مدینه منوره شدند.
چکیده: روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام نمود که آخرین گروه از زائران حج تمتع این استان در ساعت 20/18 روز دوشنبه مورخ 24/6/93 فرودگاه گرگان را به مقصد مدینه منوره ترک نمودند.
22
اولین گروه از زائرین حج تمتع استان گلستان از فرودگاه بین المللی گرگان به سرزمین وحی اعزام شدند
چکیده: روابط عمومی حج وزیارت استان گلستان اعلام نمود تعداد 300 نفر از زائرین حج تمتع استان ساعت 14 روز شنبه مورخ 22/06/93 گرگان را به مقصد مدینه منوره ترک نمودند . یادآور می شود در اولین روز پرواز طی مراسم افتتاحیه ،‌ درگاهی مدیر حج وزیارت استان به همراه امیری مدیر کل فرودگاه های گلستان و نیز تنی چند از مسئولین در مراسم حضور یافته و پس از تلاوت آیات... ادامه »
21
تمام تلاش خود را برای آرامش خاطر زائر به کار گیرید
چکیده: سعید اوحدی در چهارمین جلسه مدیران ستادی مدینه ، حضور در سرزمین وحی را توفیق بسیار بزرگی دانست و گفت: اینکه امسال هم توانستیم لباس عزت و خدمت را به تن کنیم و در موسم حج تمتع در خدمت زائرین سرزمین وحی باشیم موهبت و توفیق بسیار بزرگی است که خداوند به ما عنایت فرموده است. رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد:حج بزرگترین ضیافت عالم خلقت از جانب خداوند است ... ادامه »
20
 همراه داشتن چه وسايلي براي حجاج ممنوع است؟
چکیده: رئيس پليس فرودگاهها گفت: حمل هر گونه زعفران، سنگ‌هاي قيمتي، قرص‌هاي كدئين دار، ترامادول و متادون در ايام حج تمتع به عربستان ممنوع است. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، سرهنگ حسن مهري روز يكشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهمترين عمليات پليس فرودگاهها در زمان حج عمره بود كه از ۲۶ آذرماه سال گذشته در ۲۰ ايستگاه پروازي آغا... ادامه »
18
اعزام زائران گلستانی به بیت الله الحرام
چکیده: نخستین گروه زائران حج تمتع سال 93 استان گلستان در ساعت 13:50 روز شنبه 22 شهریورماه عازم بیت الله الحرام می شوند. رضا درگاهی مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: امسال 1791 نفر در قالب 13 کاروان شیعه و سنی از فرودگاه گرگان در مدت سه روز در قالب 6 پرواز ایرباکس عازم سرزمین وحی می‌شوند. ضمنا یک کاروان 115 نفره هم از 19 شهریور ماه از فرودگاه ساری ا... ادامه »
16
 رشد 150 درصدی تأمین اقلام تدارکاتی حج از ایران
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در مراسم دیدار کارگزاران حج با رهبر معظم انقلاب در گزارش اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص حج امسال، از برنامه ریزی زودهنگام برای عملیات حج  و مدیریت بهای تمام شده سفر حج و همچنین رشد 150 درصدی تأمین اقلام تدارکاتی حج از ایران و اجرای طرح انطباق به منظور رفاه حال بانوان زائر حج تمتع خبر داد. به گزارش پایگاه ... ادامه »
16
مسولان و دست‌اندركاران حج با رهبر انقلاب ديدار كردند
چکیده: همزمان با ميلاد با سعادت امام علي بن موسي الرضا (ع) و اعزام زائران ايراني به حج، كارگزاران حج ۹۳ با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند و از رهنمودهاي ايشان بهره مند شدند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، همزمان با ميلاد با سعادت امام علي بن موسي الرضا (ع) و اعزام زائران ايراني به حج، كارگزاران حج ۹۳ با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدا... ادامه »
15
کارگزاران حج 93 با رهبرمعظم انقلاب دیدار می کنند
چکیده: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، کارگزاران حج 93 فردا یکشنبه 16/6/93 همزمان با میلاد با سعادت امام علی بن موسی الرضا(ع) و اعزام زائران ایرانی به حج با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد و از رهنمودهای ایشان بهره مند خواهند شد. آقای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج ... ادامه »
12
انتصاب  آقای رضا روحانی بعنوان مشاور امور زیارتی
چکیده: رضا درگاهی مدیر حج وزیارت استان گلستان طی حکمی آقای رضا روحانی را بعنوان مشاور در امور زیارتی انتصاب نمود .در متن این حکم آمده است : جناب آقای رضا روحانی سلام علیکم احتراماً ، نظر به تجارب ارزشمند جنابعالی در عرصه زیارت به موجب این حکم بعنوان مشاور اینجانب در امور زیارتی منصوب می شوید . امید است که با عنایت الهی در راه خدمت به ضیوف الرحمن و زا... ادامه »
11
همایش متمرکز زائران مرکز و غرب استان گلستان
چکیده: رضا درگاهی مدیر حج و زیارت گلستان، در همایش متمرکز حج تمتع زائرین مرکز و غرب گلستان، گفت: سفر به سرزمین وحی فرصتی است که خدواند در اختیار بندگان برگزیده خود قرار می دهد و باید از این فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را کرد. وی حضور در سرزمین وحی را یک فرصت طلایی دانست و افزود: باید از حضور خود در این فضای معنوی استفاده کرد و آن را غنیمت شمرد چرا که ... ادامه »
11
مراسم عطر افشانی مزار شهدای گمنام گنبد
چکیده: مزار شهدای گمنام شهرستان گنبد کاووس با حضور مدیریت حج و زیارت، مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری و کارگزاران زیارتی، عطر افشانی و غبار روبی شد. همزمان با هفته حج و دهه کرامت و هفته دولت ضمن حضور در مزار شهدا، با آرمان های والای شهدای گرانقدر، امام شهداء و منویات مقام عظمای ولایت(مدظله العالی) تجدید میثاق کردند . سپس کارگزاران زیارتی با نثار فاتحه و ا... ادامه »
11
دیدار با امام جمعه معزز شهرستان گنبد کاووس
چکیده: آقای درگاهی مدیر حج و زیارت استان روز یکشنبه مورخ 9 شهریور به دیدار حجت الاسلام سبحانی امام جمعه شهرستان گنبد کاووس رفت. در پایان از شرایط سیاسی روز جهان سخن گفته شد و بر ضرورت حفظ وحدت تأکید شد .
11
دیدار با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس
چکیده: آقای درگاهی مدیر حج و زیارت استان روز یکشنبه مورخ 9 شهریور به دیدار مهندس حمیدی فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس رفت. در این نشست صمیمی بر هماهنگی و تعامل مطلوب دستگاههای اجرایی تأکید شد. در پایان مهندس حمیدی از فعالیت‌های مدیریت حج و زیارت تشکر نمود.
10
دیدار مدیرحج وزیارت و عوامل حج تمتع 1393 با حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان
چکیده: به مناسبت هفته بزرگداشت هفته حج مدیر حج وزیارت استان و عوامل حج تمتع 1393 با حضرت آیت اله نورمفیدی نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دیدار نمودند . در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به جنایات گروه تروریستی داعش در عراق تاکید کرد: آنها نه تنها مسلمان نیستند، بلکه از هر درنده ای درنده تر هستند. به گزارش روابط... ادامه »
10
تشریح آخرین اقدامات و برنامه ریزی های سازمان حج و زیارت برای حج 93
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص عملیات حج 93 و همچنین گزارشی از اقدامات این سازمان در حوزه حج، عمره و عتبات در طول یکسال فعالیت دولت «تدبیر و امید» را تشریح کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، ‘سعید اوحدی’ روز گذشته در گفتگوی ویژه خبری شبکه قرآن ومعارف سیما گفت: بر اساس برنامه ریزی ... ادامه »
09
نشست خبری مدیر حج و زیارت استان با اصحاب رسانه
چکیده: رضا درگاهی مدیرکل جدید حج و زیارت استان گلستان در نشست خبری صبح امروز شنبه 8 شهریور اظهار کرد: به دلیل توسعه اطراف بیت الله الحرام سال گذشته 20 درصد کاهش زائرین را داشتیم که امسال نیز وضع به همین منوال می باشد. درگاهی اعلام کرد: اولین پرواز به سمت عربیستان برای حج تمتع از استان گلستان در تاریخ 22 شهریور ماه انجام خواهد شد. وی با اشاره به مشکلاتی ... ادامه »
09
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال برای اولین‌بار طرح انطباق پزشکی در موسم حج اجرا می‌شود، گفت: در موسم حج امسال ۶۴ پزشک زن متخصص و فوق تخصص در 7 درمانگاه مخصوص زنان به زائران خدمات پزشکی ارائه می‌دهند. 'سعید اوحدی' همزمان با آغاز هفته حج در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران گفت: تمام تلاش ما براین است که حج به عنوان نماد کا... ادامه »
08
کاهش دو میلیون و 800 هزار تومانی هزینه سفر زائران حج 93
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت : سال گذشته در روزهای اول آغاز به کار دولت تدبیر و امید به هر زائر حج تمتع دو میلیون تومان باز گرداندیم و امسال به رغم افزایش نرخ ارز، هزینه سفر به حج دو میلیون و 800 هزار تومان کاهش یافت. سعید اوحدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه بعد از 32 سال، هفته دولت با هفته حج متقارن شده است به ... ادامه »
08
حضور کارگزاران زیارتی در نمازجمعه
چکیده: همزمان با هفته حج و هفته دولت مدیریت و کارکنان سازمان حج و زیارت و دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان به همراه جمعی از کارگزاران زیارتی و زائرین حج تمتع شهرستان گرگان در نماز عبادي سياسي جمعه شرکت کردند. به همین مناسبت نمایشگاه عکسی برای بازدید عموم در مصلی نمازجمعه گرگان برگزار شد.
06
مراسم عطر افشانی مزار شهدای گمنام
چکیده: مزار شهدای گمنام استان گلستان در هفته حج در شهرستان گرگان با حضور کارکنان حج و زیارت، کارگزاران زیارتی، عطر افشانی و غبار روبی شد. در مراسمی که به همین منظور در تپه نور الشهدای گرگان برگزار شد. ضمن حضور در مزار شهدا، با آرمان های والای شهدای گرانقدر، امام شهداء و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تجدید میثاق کردند . در این مراسم حجت الاسلام دارو... ادامه »
05
مدت اقامت برخی از زائران خانه خدا در مدینه ۸ روزه می‌شود
چکیده: معاون سازمان حج و زیارت گفت: براساس زمان پروازهای حجاج به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که برخی از زائران یک روز بیشتر در مدینه اقامت داشته باشند اما این موضوع برای تمام زائران نیست چون بحث اسکان در مدینه بسیار فشرده است. - ناصر خدر نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اینکه اعزام زائران خانه خدا از 14 شهریور ماه آغا... ادامه »
04
اعلام برنامه های هفته حج 93 در استان گلستان
چکیده: عنوان زمان مکان نامگذاری روز های  هفته غباررویی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام پنجشنبه ۶ شهريور ساعت 8 صبح ... ادامه »
02
 آغاز صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع از فردا
چکیده: صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع امسال از فردا( شنبه) آغاز می شود. نخستین گروه زائران ایرانی حج امسال، 14 شهریور ماه به سرزمین وحی اعزام خواهند شد و عملیات اعزام زائران از 19 ایستگاه پروازی انجام می شود. اعزام نخستین گروه از عوامل اجرایی حج امسال نیز، ساعت 3:30 دقیقه بامداد 10 شهریور ماه انجام می شود. 50 درصد پروازها از سوی شرکت هواپیمایی س... ادامه »
30
 آغاز پیش ثبت نام عتبات از 8 شهریورماه/علاقه‌مندان برای اعزام در ایام عرفه اقدام کنند
چکیده: سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت نام برای سفر زیارتی عتبات عالیات از هشتم شهریورماه خبرداد. در متن اطلاعیه روابط عمومی سازمان حج و زیارت در خصوص زمان و نحوه پیش ثبت نام برای اعزام به عتبات عالیات آمده است: متقاضيان محترم تشرف به عتبات عاليات که مایل به اعزام از تاریخ 93/07/04 لغایت  93/09/10 می باشند ، با رعایت موارد مشروحه ذیل و با تكميل ف... ادامه »
26
اعلام برنامه های هفته حج در گلستان/ همایش یاوران حجاج برگزار می شود
چکیده: ابوذر زهره منش، سرپرست مدیریت حج و زیارت گلستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان اظهارداشت: به مناسبت گرامیداشت هفته حج از (یکم تا 7 ذی القعده؛ 6 تا 13 شهریور) برنامه های مختلفی از سوی این مدیریت در استان برگزار می شود. وی با اشاره به این برنامه ها، افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، دیدار با استاندار گلستان،... ادامه »
22
اسامي روزهاي هفته حج ۹۳ اعلام شد
چکیده: اسامي روزهاي هفته حج امسال كه با شعار «حج؛ معنويت، خودباوري و اتحاد اسلامي» نامگذاري شده از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت اعلام شد. به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت اسامي روزهاي هفته حج سال ۱۳۹۳ از پنج شنبه ۶ شهريورماه تا چهارشنبه ۱۲ شهريور ماه را اعلام ك... ادامه »
21
زائران خانه خدا چگونه حلالیت بطلبند؟
چکیده: حاجى هرگاه تصمیم مى‌گیرد به حج مشرف شود، بر اساس توصیه امام صادق(ع)، شایسته است برادران دینى خود را از رفتنش آگاه سازد چرا که اگر حاجى خودشکنى را پیش از سفر آغاز نکند، بهره لازم را نخواهد برد. به گزارش فارس، حاجى هرگاه تصمیم مى‌گیرد به حج مشرف شود، بر اساس توصیه امام صادق(ع) ، شایسته است برادران دینى خود را از رفتنش آگاه سازد. آن حض... ادامه »
21
كشورهاي اسلامي بااتحادويكپارچگي به قدرت بزرگ بين‌المللي تبديل شوند
چکیده: نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت مناسبات ايران و اندونزي را بسيار صميمانه و دوستانه خواند و با تاكيد بر ضرورت ارتباط گسترده كشورهاي اسلامي اظهار داشت: توانايي‌هاي فرهنگي و اقتصادي در كشورهاي اسلامي بسيار بالا است و مسلمانان در صورت يكپارچگي و اتحاد به قدرت بزرگ بين المللي تبديل خواهند شد. به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، اعضاي كمي... ادامه »
21
حجاج 300 دلار ارز همراه دریافت می کنند
چکیده: روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با پیگیری های این سازمان، بر اساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران زائران حج سالجاری 300 دلار ارز همراه دریافت می کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، با پیگیری های بعمل آمده از سوی این سازمان در خصوص ارز همراه حجاج ، بر اساس بخشنامه بانک مرکزی کشورمان زائران حج تمتع سالجاری مبلغ 300 دلار ا... ادامه »
18
چکیده: آزمون ضمن خدمت کارگزاران اعزامی حج تمتع 93 این استان در روز جمعه 17/5/93 ساعت 16 در مرکز پردیس امام خمینی (ره) فرهنگیان در شهرستان گرگان برگزار شد . در این آزمون تعداد 62 نفر از مدیران ، معاونان و عوامل کاروانها و مجموعه حج تمتع 93 این استان شرکت داشتند و احمد جراحی نماینده سازمان حج و زیارت کشور جهت نظارت و هماهنگی حضور داشت .
14
 فشار خون و دیابت بیشترین بیماری زائران حج تمتع
چکیده: رییس مرکز پزشکی حج جمعیت هلال احمر با اشاره به اتمام معاینات زائران ایران اعزامی به حج تمتع امسال گفت: فشار خون و دیابت دو بیماری شایع در میان زائران ایرانی به حج تمتع امسال است. ˈسیدعلی مرعشیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون معاینات حدود 60 هزار زائر ایرانی به پایان رسیده است و پس از بررسی ها مشخص شد حدود 20 درصد زائران مبتل... ادامه »
09
طرح داوطلبان سلامت حج اجرا می‌شود
چکیده: معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت از شناسایی ۴۰۰ زائر پزشک و پیراپزشک حاضر در حج تمتع ۹۳ خبر داد و گفت:از میان این افراد، پزشکان داوطلب در قالب طرح داوطلبان سلامت حج به پزشکان اعزامی حج کمک می‌کنند. به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر به نقل از ایکنا، دکتر عادل مقصودی‌نژاد با اشاره به اعزام ۲۸۰ پزشک به حج ت... ادامه »
02
نشست مشترک با مدیران حج تمتع سال 1393
چکیده: روز پنج شنبه دوم مرداد نشست مشترک با مدیران کاروان‌های حج تمتع حج و زیارت برگزار شد. در این جلسه زهره منش سرپرست حج و زیارت استان نسبت به معاینات پزشکی کارگزاران و زائرین، تحویل گذرنامه زائرین، ارسال به موقع اطلاعات زائرین، روش انصراف زائرین، توجه به دستورالعمل‌های حج سالجاری نکاتی را ارائه نمود. حجت الاسلام دارویی مسئول دفتر نمایندگی ب... ادامه »
24
دلايل كاهش تعداد حجاج و عمره‌گزاران اعلام شد
چکیده: برخي از مسئولان وزارت حج عربستان اعلام كردند كاهش تعداد حجاج و عمره گزاران يك مساله استثنايي بوده و در راستاي منافع عمومي با توجه به اجراي طرح توسعه تاريخي و براي جلوگيري از ازدحام و حفظ سلامتي و امنيت ضيوف الرحمن اعم از حجاج و عمره گزاران صورت گرفته است. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حسين بن ناصر الشريف از معاونان وزارت حج عربستان در گفتگو با... ادامه »
19
مصاحبه عوامل کاروان و مجموعه حج تمتع 93 استان گلستان برگزار شد
چکیده: مصاحبه عوامل کاروان ها و مجموعه حج تمتع صبح روز چهارشنبه مورخ 18 تیر ماه در دفتر مدیریت حج و زیارت استان گلستان برگزار شد. ثقفی رئیس واحد آموزش حج و زیارت استان گلستان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، فرآیند مصاحبه را در حضور مدرسین مصاحبه بیان نمود. ملاح مسئول امور حج و عمره استان گلستان ضمن بیان شرایط حج سالجاری، هدف از مصاحبه را احراز توانمندی افر... ادامه »
15
140هزار تومان بابت هزینه چمدان به حساب زائران حج 93 واریز می شود
چکیده: معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: دو چمدان و یک ساک متحدالشکل با نظارت سازمان حج و زیارت برای زائران حج امسال تهیه می شود و مبلغ 140هزار تومان بابت کمک هزینه آن از محل صرفه جویی های هزینه سفر حج ، تا پایان هفته جاری به حساب زائران واریز می‌شود. 'ناصر خدرنژاد' در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: در... ادامه »
10
160 میلیون دلار صرفه جویی در هزینه های حج و عمره
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در نشست خبری با خبرنگاران از صرفه جویی 160 میلیون دلاری در هزینه های حج و عمره خبر داد و گفت: در دو هفته گذشته با مدیریت هزینه 2 و نیم میلیون دلار در هزینه های حج سالجاری صرفه جویی شده که این مبلغ برای تهیه ساک های متحد الشکل زائران اختصاص داده شده و زائرا ناز این بابت پولی پرداخت نمی کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان... ادامه »
05
دوره آموزشی کارگزاران حج تمتع 93
چکیده:  سید حسین میرائیز جانشین حج و زیارت گلستان از دوره آموزشی بازآموزی کارگزاران حج تمتع که به مدت 5 روز با حضور معاونان و عوامل کاروان‌ها و مجموعه‌های حج برگزار شده بود بازدید بعمل آورد. ثقفی رئیس مرکز آموزش کارگزاران حج و زیارت گفت: در نیمه اول تیرماه از شرکت کنندگان آزمون سراسری به عمل خواهد آمد و نتایج آن در اعزام یا عدم اعزام حج ام... ادامه »
01
 تاكيد سرپرست حجاج ايراني بر اجراي طرح تعالي حج
چکیده: حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با بيان اينكه طرح تعالي حج بسيار جامع است، اجراي آن را در اهداف تحقق سياست‌هاي حج و زيارت بسيار مهم دانست و تاكيد كرد: خوشبختانه براي تحقق اهداف و سياست‌هاي حج وزيارت، برنامه‌ريزي خوبي صورت گرفته است، اما براي اجرا آن نياز به برداشتن گام‌هاي اساسي است.  به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رسا... ادامه »
05
نشست مشترک با مدیران حج تمتع سال 1393
چکیده: روز یکشنبه 4 خرداد نشست مشترک با مدیران کاروان‌های حج تمتع در دفتر آموزش کارگزاران زیارتی حج و زیارت برگزار شد. در این جلسه زهره منش سرپرست حج و زیارت استان، حجت الاسلام دارویی، مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری، دکتر هروی مسئول امور پزشکان حج، ملاح مسئول امور حج و عمره طی سخنانی ضمن تسلیت شهادت حضرت امام موسی کاظم، در خصوص معرفی پزشکا... ادامه »
30
14 شهریور؛ آغاز اعزام نخستین کاروان به حج تمتع
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از تکمیل ظرفیت کاروان های حج تمتع خبر داد و گفت: اولین گروه زائران حج 14 شهریور ماه از ایستگاههای مختلف پروازی به سرزمین وحی اعزام می شوند. «سعید اوحدی» افزود: امسال برای نخستین بار تسهیلاتی برای پرداخت هزینه های حج تمتع برای زائران در نظر گرفته و هزینه سفر در دو قسط از زائران دریافت شد . به گفته وی، قسط اول... ادامه »
17
زائران حج جمهوری اسلامی سفیران شایسته جهان اسلامند
چکیده: مهندس سعید اوحدی با بیان اینکه در همایش بین المللی موسم حج تمتع هر یک از زائرین جمهوری اسلامی سفیران جهان اسلام هستند،گفت: شرایط امروز سازمان حج و زیارت در چگونگی حضور در موسم حج بسیار حساس و مهم است . رییس سازمان حج و زیارت روز یکشنبه در همایش کارگزاران حج و زیارت مازندران در سالن اجتماعات مجتمع اهل بیت (ع) ساری از مدیران و کارگزاران به عنوان قاف... ادامه »
11
جزئیات نحوه پرداخت قسط دوم حج تمتع 93 اعلام شد
چکیده: روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای جزئیات نحوه پرداخت قسط دوم حج تمتع 93 را اعلام کرد. روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد : آندسته از متقاضیان حج که در بهمن و اسفند سال گذشته، در کاروان های حج تمتع 93 ثبت نام نموده و قسط اول هزینه سفر خود را پرداخت کرده‌اند، از ششم اردیبهشت ماه سالجاری به مدت یک هفته فرصت دارند ت... ادامه »
29
فراخوان اولویت های جدید حج تمتع برای نام نویسی در کاروان ها
چکیده: دارندگان اسناد حج تمتع ثبت نامی تا تاریخ دهم بهمن 1384 برای نام‌نویسی در کاروان های حج 93 فراخوانده شدند. روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد : با توجه به وجود ظرفیت خالی در کاروانهای حج 93 ، دارندگان اسناد حج تمتع ثبت‌نامی از تاریخ 21 دی 84 تا دهم بهمن 1384 از صبح سه‌شنبه 29 بهمن 1392 به مدت یک هفته فرصت خواهند ... ادامه »
21
متقاضیان حج 93 هزینه سفر را در دو قسط پرداخت می کنند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت : هزینه سفر حج در دو قسط از متقاضیان دریافت می‌شود تا بدین ترتیب در ایام منتهی به عید نوروز از نظر اقتصادی به زائران فشار وارد نشود. ادامه »
17
توضیح سازمان حج و زیارت در خصوص هزینه اعلام شده برای کاروان های حج 93
چکیده: روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی این سازمان و بر اساس توافقات انجام گرفته میان سازمان حج و زیارت و بانک ملی ایران مقرر شد تا مبلغ یک میلیون و یکصدهزار تومان از هزینه حج تمتع سال 93 کسر گردد. روابط عمومی سازمان حج و زیارت در خصوص گروه های قیمتی اعلام شده برای کاروان های حج تمتع سال 93 مندرج در روزنامه ها و ... ادامه »
17
 درخواست ایران از عربستان برای افزایش سهمیه حج 93
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت از ارسال نامه ای به وزارت حج عربستان سعودی مبنی بر افزایش تعداد زائران ایرانی در حج سال 93 خبر داد. سعید اوحدی ضمن اشاره به دیدار اخیر خود با دکتر بندر بن حجار ــ وزیر حج عربستان، گفت: در این دیدار تفاهم نامه حج 93 بین سازمان حج و زیارت و وزارت حج عربستان امضا شد. وی افزود: در این تفاهم نامه، سهمیه جمهوری اسلامی ایران ب... ادامه »
15
اطلاعيه مدیریت حج و زيارت استان گلستان درباره پذيرش دارندگان اولويت تشرف به حج تمتع سال1393
چکیده:   با عنايت به لطف خداوند متعال و این‌که براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده امکان پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف در حج تمتع سال 1393 دركاروان‌هاي منتخب، به دو طریق حضوری و اینترنتی از 19/11/92 به مدت یک  هفته فراهم گرديده است؛ لذا از افراد واجد شرايط تقاضا می‌شود با مطالعه دقیق مطالب ذیل اقدام لازم معمول دارند: ا... ادامه »
10
چکیده: رئيس سازمان حج و زيارت حداقل قيمت حج سال ۹۳ را حدود ۷ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان و حداكثر قيمت را حدود ۱۰ ميليون تومان اعلام كرد. ادامه »
01
 اعلام واجدین شرایط تشرف به حج 93 و زمان نام نویسی در کاروان ها
چکیده: دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع تا 20 دی 1384 می توانند از روز هجدهم، نوزدهم و بیستم بهمن ماه سالجاری(بر حسب استان محل سکونت) برای نام نویسی در کاروان های حج تمتع سال 1393 اقدام نمایند. روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: دارندگان اسناد ودیعه گذاری علی الحساب حج تمتع تا بیستم دی سال 1384، می توانند از روز هجدهم، نوزدهم و بیستم بهمن ماه س... ادامه »
14
بازگشت زائران گلستانی از بیت الله الحرام
چکیده:  نخستین گروه زائران حج تمتع سال 92 استان گلستان در ساعت 8 شب 15 آبان از بیت الله الحرام بازگشتند. در اولین پرواز زائران از سوی شیخی مدیر حج و زیارت استان و جمعی از کارگزاران مورد استقبال قرار گرفتند. شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: امسال یک هزار و 980 نفر در قالب 14 کاروان شیعه وسنی از فرودگاه گرگان در مدت 4 روز در قالب 7 پرواز سعودی ع... ادامه »
24
برگزاری همایش تجدید میثاق بندگی خدا و برادری مسلمین در کاروانهای اهل سنت استان گلستان در سرزمین مقدس منی برای پنجمین سال متوالی
چکیده: برای پنجمین سال متوالی در قالب یک آیین وحدت بخش زائران اهل سنت استان گلستان در حرکتی ابتکاری روز 11 ذیحجه در سرزمین مقدس منا میزبان زائران شیعه و سنی سایر استان ها شدند و همایش پرمفهوم تحت عنوان «تجدید میثاق بندگی خدا و برادری مسلمین» را با هدف وحدت و انسجام شیعه و سنی و تقریب مذاهب برگزار کردند. در جلسه امشب 24 مهرماه پس از خوشامدگویی... ادامه »
14
اعزام زائران گلستانی به بیت الله الحرام
چکیده: نخستین گروه زائران حج تمتع سال 92 استان گلستان در ساعت 10:45 صبح روز یکشنبه 14 مهر عازم بیت الله الحرام شدند. در مراسم بدرقه این زائران امیری مدیرکل فرودگاههای استان و حجت الاسلام دارویی به سخنرانی پرداختند. میرائیز جانشین مدیریت با ابلاغ سلام و پیام آقای شیخی مدیریت حج وزیارت استان گلستان در حاشیه مراسم گفت: امسال یک هزار و 980 نفر در قالب 14 کار... ادامه »
14
چکیده: جلسه  مشترک مدیران دفاتر زیارتی و کاروان حج تمتع سال 92 با شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان در دفتر آموزش واقع در شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی برگزار شد. در این جلسه شیخی ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک هفته حج درباره ، ویژگی های حج تمتع امسال سخن گفت. در ادامه مقرر شد تا دفاتر زیارتی با همکاری مدیران تمتع موارد ذیل را اجرا نموده و گزارشی به این... ادامه »
14
هفته حج گرامی باد
چکیده: هفته حج گرامی باد
13
آزمون عوامل حج تمتع  1392 کاروان های استان گلستان در گرگان برگزار گردید
چکیده: آزمون عوامل حج تمتع  1392 کاروان های استان گلستان در گرگان برگزار گردید
10
همایش متمرکز زائرین حج تمتع 1392 استان گلستان در مصلی گرگان برگزار گردید
چکیده: آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان روز یکشنبه مورخ 10 شهریور در همایش متمرکز زائران حج تمتع سال 1392 در مصلی وحدت گرگان، اظهار داشت: یکی از چیزهایی که خداوند ما را به آن دعوت کرده ، یکپارچگی و وحدت است و حاجیان باید این وحدت را حفظ کنند. وی افزود: فلسفه وجودی کعبه، برای به پاخیزی مردم و نزدیک شدن به خدا است و مهم ترین نکته ای که ب... ادامه »
12
مصاحبه عوامل مجموعه حج تمتع 1392 استان گلستان برگزار گردید
چکیده: مصاحبه عوامل مجموعه حج تمتع صبح روز شنبه مورخ 12 مرداد ماه در دفتر مدیریت حج و زیارت استان گلستان برگزار شد. شیخی مدیرحج و زیارت استان گلستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و خیر مقدم به شرکت کنندگان، از مدیران مجموعه و کلیه عوامل خواست تا به اعتماد حج و زیارت و مدیران ارج نهاده و در ارائه خدمات شایسته به زائران خانه خدا اهتمام ویژه داشته باشند. وی... ادامه »
27
جلسه  مشترک مدیران کاروان حج ، مدیران مجموعه و پزشکان حج تمتع برگزار گردید
چکیده: جلسه  مشترک مدیران ، پزشکان حج تمتع با شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان در دفتر شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی برگزار شد. در این جلسه شیخی ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک حلول ماه مبارک رمضان درباره کاهش سهمیه ایران در حج تمتع گفت: به دلیل توسعه مسجدالحرام و تخریب 2 طبقه مقابل مقام ابراهیم (ع) جمعیت 3میلیونی زائران حج 92 بجای طواف در طبقات اجباراً... ادامه »
23
تشکیل جلسه مشترک با نماینده هیئت پزشکی استان پیرامون بروز ویروس کرونا در عربستان
چکیده: روز يكشنبه مورخ 23 تيرماه نشست مشترك دكتر هروي رئيس مركز پزشكي حج گلستان و شيخي مدير حج و زيارت استان گلستان برگزار شد. موضوع نشست، دستورالعمل هاي عملياتي و مواد آموزشي مرتبط با بروز ويروس كرونا در عربستان و استمرار آموزشي كارگزاران دفاتر زيارتي در زمينه امداد و نجات و عضويت افتخاري تعدادي داوطلب هلال احمر بود. در اين نشست شيخي مدير حج و زيارت استا... ادامه »
16
برگزاری همایش متمرکز زائران حج تمتع شهرستان بندرترکمن
چکیده: همایش متمرکز زائران حج تمتع شهرستان بندرترکمن در مسجد قبا این شهرستان برگزار شد. در ابتدا شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان درباره اخلاقیات و خصوصیات مثبت برادران مسلمان اهل سنت قوم ترکمن سخن به میان آورد و سپس مسأله کاهش 5 درصدي زائران گلستاني( با توجه به سهم 20 درصدی سایر استان ها) را ، ناشی از تعمیرات و توسعه مسجد الحرام و افزایش ظرفیت مطاف دانس... ادامه »
06
جلسه مديران تمتع سال 1392 در دفتر مدیریت حج وزیارت استان گلستان برگزار گردید
چکیده:  نشست مشترک شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان با مديران كاروان و مديران مجموعه برگزار شد. . در ابتدا شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان به خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه پرداخت سپس ضمن ارائه گزارشی از مسائل حج، عمره و عتبات عالیات به ویژگی‌های سفر حج تمتع امسال اشاره کرد. وی با ارائه تصاویری از مکه و مدینه گفت : امسال به جهت ساخت و ساز و ت... ادامه »
29
افزایش گنجایش حرم مطهر نبوی(ص) تا دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر
چکیده: توسعه حرم مطهر نبوی (ص) شامل بخشهای غربی، شرقی و شمالی از سمت اطراف مسجد شریف نبوی است و در صورت اجرای این طرح، گنجایش این مکان مقدس به دو میلیون و ۶۰۰ هزار نمازگزار و زائر می رسد. به گزارش "حج نیوز"، فیصل بن سلمان بن عبدالعزیز، امیر منطقه مدینه منوره و رئیس شورای توسعه این منطقه دستور داد کلیه امکانات برای تسهیل آغاز فعالیتهای توسعه حرم مطهر نبوی... ادامه »
29
پیش اطلاعیه ثبت نام در کاروانهای حج تمتع 1392
چکیده: به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت کلیه کسانی که دارای فیش ودیعه گذاری علی الحساب حج تمتع تا تاریخ 1384/08/20 می باشند، جهت ثبت نام در کاروانهای حج تمتع سالجاری فراخوانده شدند.بر اساس این اطلاعیه اسامی مدیران کاروانهای حج تمتع امسال به همراه هزینه های مربوطه در تاریخ 1392/01/26 در جراید کثیرالانتشار به چاپ خواهد رسید. گفتنی است ثبت نام در کارو... ادامه »
29
مدیران حج تمتع سال 92 بعد از مصاحبه و برآورد توان اجرایی، در دهه پایانی فروردین ماه 92 اعلام خواهند شد
چکیده: غلامرضا رضایی- معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت در گفتگو با "حج نیوز" گفت: ودیعه گذاران حج تمتع تا تاریخ 1384/08/20 که حجاج سالجاری را تشکیل می‌دهند، می‌توانند برای ثبت‌نام در کاروانهای حج امسال در روزهای 29 و 30 فروردین ماه سالجاری اقدام نمایند.رضایی اعلام کرد: ثبت نام زائران در کاروان‌های حج امسال در همه استانهای کشور ... ادامه »
29
جنبش اسلامی «حماس » از ریاست سازمان حج و زیارت تشکر کرد.
چکیده: مصاحبه مديران کاروانهاي حج تمتع 92استانهاي خراسان  رضوي،شمالي و جنوبي  امروز در 2 نوبت صبح و عصر در مشهد برگزار مي گردد.مصاحبه مديران فراخوان شده جهت حج تمتع سالجاري بر اساس رويکرد جديد سازمان امروز شنبه 17فروردين ماه در محل حج و زيارت خراسان رضوي برگزار گردید. ادامه »