دات نت نیوک
یکشنبه 09 آذر 1399
EN

خبرگزاری

برگزاری اولین سالگرد عروج ملکوتی شهدای منا با حضور گسترده مردم همیشه در صحنه استان گلستان

برگزاری اولین سالگرد عروج ملکوتی شهدای منا با حضور گسترده مردم همیشه در صحنه استان گلستان
اولین سالگرد عروج ملکوتی شهدای منا با حضور گسترده مردم همیشه در صحنه استان گلستان و همچنین حضرت آیت اله نور مفیدی نماینده معزز ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان ، جناب آقای دکتر صادقلو استاندار محترم گلستان ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مدیران کل دستگاه های اجرایی و روحانیون شیعه و اهل سنت در مصلی بزرگ نمازجمعه اهل سنت شهرستان گنبد کاووس برگزار گردید .
در این مراسم که با قرائت آیاتی چند از کلام ا... مجید آغاز گردید کریمی فرماندار گنبد کاووس ضمن خوش آمدگوئی به حضار از حضور گسترده مردم تشکر نمود . سپس دکتر صادقلو استاندار گلستان در خصوص مقام شامخ شهدای فاجعه منا سخن گفت و این فاجعه را بعنوان نمونه ای از ناکارآمدی دولت عربستان سعودی نام برد.
سپس آخوند جاور امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس از همراهی مردم با خانواده های داغ دیده منا از ابتدا حادثه تا هم اکنون تشکر نمود .
قرجه طیار نماینده مردم شریف گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی نیز به ایراد سخن پرداخت و ضمن تجلیل از موضع شجاعانه مقام معظم رهبری ، اعلام نمود که صبر و متانت خانواده شهدای با توجه به وسعت فاجعه مثال زدنی است .
در ادامه حضرت آیت ا... نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان با اشاره به آیه وَ مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهاجِراً إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّه از اجر عظیم شهدای منا یاد نمود و در مورد کارشکنی دولت عربستان و سیاسی نمودن فریضه حج و همچنین جلوگیری از به جا آوردن این واجب شرعی در حج سالجاری توسط حجاج ایرانی سخن گفت .
لازم بتوضیح است در این مراسم لوح یادمان شهدای منا توسط حضرت آیت ا... نورمفیدی به فرزند شهید عبدالمجید آق آتابای به نمایندگی از خانواده شهدای منا اهدا گردید .
در پایان حاضرین ضمن صرف ناهار به میزبانی خانواده معظم شهدای منا با قرائت فاتحه ای از درگاه خداوند متعال علو درجات مهاجرین الی اله را آرزو نمودند .
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار