دات نت نیوک
شنبه 09 اسفند 1399
EN

خبرگزاری

همایش متمرکز زائران مرکز و غرب استان گلستان

  • 11 شهریور 1393
  • 08:46
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 644 بازدید
  • Article Rating
همایش متمرکز زائران مرکز و غرب استان گلستان

رضا درگاهی مدیر حج و زیارت گلستان، در همایش متمرکز حج تمتع زائرین مرکز و غرب گلستان، گفت: سفر به سرزمین وحی فرصتی است که خدواند در اختیار بندگان برگزیده خود قرار می دهد و باید از این فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را کرد. وی حضور در سرزمین وحی را یک فرصت طلایی دانست و افزود: باید از حضور خود در این فضای معنوی استفاده کرد و آن را غنیمت شمرد چرا که شاید دیگر هیچ گاه فرصتی برای حضور در این سرزمین مقدس را نداشته باشیم.

 وی با بیان اینکه تعداد یک هزار و 900 نفر زائر و عوامل به سرزمین وحی اعزام خواهند شد، اظهارداشت: در این سفر بیش از 70 نفر به صورت شبانه روزی بعنوان عوامل به زائرین بیت الله الحرام خدمت خواهند کرد.

 وی تصریح کرد: زائرین گلستانی در قالب 14 کاروان از 22 شهریور از فرودگاه بین المللی گرگان با 6 پرواز هواپیمایی سعودی اعزام خواهند شد.

آقای رضا درگاهی با اشاره به ویژگی های حج تمتع در سال جاری، افزود: طی هماهنگی های انجام شده سازمان حج و زیارت با بعثه مقام معظم رهبری صرفه جویی هایی در سطح قرار دادهای کلان صورت گرفت که باعث کم شدن هزینه ها شده است. وی اظهارداشت: با هماهنگی های انجام شده با بانک ملی ایران به خاطر سپرده هایی که زائرین داشته اند مبلغ یک میلیون و یکصد هزار تومان از کل هزینه ها کسر شده است. مدیر حج زیارت گلستان با اشاره به طرح انطباقی، تصریح کرد: امسال در این طرح تعداد 60 پزشک خانم اعزام خواهند شد تا بتوانند خدماتی ارزشمندی را به زائرین خانم ارائه دهند.

سپس حاج عبدالحی آخوند میرزا علی، امام جمعه اهل سنت آق قلا، گفت: زیارت بیت الله الحرام یکی از نعمت های بسیار با ارزش است که خداوند متعال در اختیار انسان قرار داده است. وی خودباوری و خودشناسی را یکی از وظایف انسان دانست و افزود: شناخت خداوند متعال مشروط بر خودشناسی است که انسان باید نسبت به خودشناسی تلاش بسیار کند. آخوند میرزاعلی اظهارداشت: هجرت به بیت الله الحرام، هجرت از خودپرستی و هوای نفس است که در این هجرت به زیارت خانه خدا و زیارت قبر پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله) مشرف خواهیم شد.

 وی با بیان اینکه در حج همه طوایف در کنار یکدیگر هستند، تصریح کرد: حج یکی از عبادت هایی است که در آن فقیر و غنی، بزرگ و کوچک، سیاه و سفید در کنار یکدیگر قرار می گیرند و به عبادت مشغول می شوند که باید قدر آن را دانست.

امام جمعه اهل سنت آق قلا با اشاره به اینکه حج به لحاظ بعد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارای آثار فراوانی است، گفت: در بعد سیاسی دشمنان اسلام از هر ترفندی استفاده می کنند تا به اسلام ضربه وارد کنند که باید توجه بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین عباس دارویی، مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در گلستان، در این همایش گفت: این همایش به منظور آموزش زائرین بیت الله الحرام برگزار شده است تا در زمان حضور در سرزمین وحی از آگاهی لازم برخوردار باشند.

 وی هدف از این سفر را رسیدن به خداوند عظیم بزرگ دانست و افزود: در این جا خداوند در ذهن ما جای داشت که باید در این سفر کاری کنیم که به خداوند متعال برسیم.

در پایان مناسک حج توسط حجت الاسلام عباس داروویی به صورت عملی اجرا شد.

 

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار