دات نت نیوک
یکشنبه 17 اسفند 1399
EN

خبرگزاری

برگزاری همایش متمرکز زائران حج تمتع شهرستان بندرترکمن

برگزاری همایش متمرکز زائران حج تمتع شهرستان بندرترکمن
همایش متمرکز زائران حج تمتع شهرستان بندرترکمن در مسجد قبا این شهرستان برگزار شد. در ابتدا شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان درباره اخلاقیات و خصوصیات مثبت برادران مسلمان اهل سنت قوم ترکمن سخن به میان آورد و سپس مسأله کاهش 5 درصدي زائران گلستاني( با توجه به سهم 20 درصدی سایر استان ها) را ، ناشی از تعمیرات و توسعه مسجد الحرام و افزایش ظرفیت مطاف دانست وی برای گفته های خود به نمایش اسلاید و تصاویری از طرح تخريب 2 طبقه مقابل مقام ابراهيم و توسعه مسجد الحرام استناد نمود. سپس به بیان دیگر مسائل موجود در حج و مسائل مهم منطقه ای پرداخت شیخی در این همایش اظهار داشت: 1917 زائر در 14 کاروان عازم سرزمین وحی می‌شوند. وی با بیان اینکه پروازها از شهریور ماه آغاز و تا اواسط مهرماه ادامه دارد، تصریح کرد: کلیه کاروان‌های استان گلستان مدینه بعد هستند لذا پرواز آن‌ها در مهرماه به جده انجام خواهد شد. وی با بیان برخی از قوانین و مقرراتی که لازم است در این سفر رعایت شود تأکید کرد و گفت: رعایت مقررات باعث می‌شود تا شما سفر آسوده و آرام داشته باشید. در پایان حاضرين بر وحدت میان مسلمین و محكوميت رفتار عملكرد سلفي هاي تكفيري در مصر و جهان اسلام عليه مسلمين ، سخناني ايراد شد و بر ضرورت و تقويت وحدت امت مسلمان تحت روشنگري روحانيت شيعه و سني تأكيد نمود.
سپس حاج آخوند عابدی کر امام جمعه محترم بندرترکمن درباره حج و فلسفه آن و تأكيد بر رعايت دقيق حجاب از سوي بانوان ترکمن در موسم حج مطالبی را بیان نمودند.
حاج آخوند عبدالجبار میرابی مطالب اساسی و مورد نیاز درخصوص آداب سفر حج را برای زائران بیان نمودند.
در پایان مدیران و روحانيون دو کاروان های شهرستان بندرترکمن نیز ضمن تشکر وقدر دانی از حضور میهمانان ودیگر سخنرانان درباره برخی مسائل اجرایی حج تذکراتی را به زائران بیان داشتند.
لازم بتوضیح است همایش مشابه ای نیز دراین خصوص در شهرستان گنبدکاووس و آق قلا برگزار گردید که موضوعات فوق جهت اطلاع زائرین محترم تبیین گردید .
امتیاز به خبر :

آرشیو اخبار