دات نت نیوک
شنبه 08 آذر 1399
EN

خبرگزاری

آخرین توصیه‌های رئیس سازمان حج و زیارت به زائران اربعین حسینی

  • 16 آبان 1396
  • 13:32
  • 0 دیدگاه
  • 91 بازدید
  • Article Rating
آخرین توصیه‌های رئیس سازمان حج و زیارت به زائران اربعین حسینی

«حمید محمدی» معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت درباره لزوم دریافت ویزا و مدارک قانونی برای زیارت اربعین حسینی اظهار کرد: متولیان ذیربط و مسئولان دو کشور نسبت به اینکه کسی بدون مجوز یعنی بدون ویزا وارد عراق شود بسیار حساس هستند.

وی افزود: اقدامات مناسبی برای کنترل مرزها صورت گرفته است و قطعا اگر افرادی بخواهند بدون ویزا مبادرت به سفر اربعین حسینی داشته باشند برخورد قاطع صورت می‌گیرد و در این مورد نیز تردیدی وجود نخواهد داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر داشتن مدارک قانونی در سفر اربعین حسینی اظهار کرد:  توصیه ما به زائران این است که حتماً عزیزان پس از گرفتن ویزا به مرزها بروند و مدارک قانونی خود را به همراه داشته باشند.

محمدی تصریح کرد:‌ زائر امام حسین باید به نظام و قوانین و مقررات نظام احترام بگذارد به‌ویژه در مسیر مقدسی که راه می‌رود مدارک قانونی را همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه تمامی هم و غم ستاد مرکزی اربعین بر پایین آوردن هزینه‌ها بوده است، گفت: سازمان حج و زیارت نیز عضوی از ستاد مرکزی اربعین است؛ انصافاً تمامی هم و غم این ستاد و مسئولان ذیربط این بوده که هزینه‌ها را تا حد ممکن پایین بیاورند و مسیر ارائه خدمات به زائرین اربعین را تسهیل کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: امسال طبق مصوب ستاد مرکزی اربعین، مجموعاً 199 هزار و 500 تومان بابت ویزا، خدمات پزشکی، بیمه و حق‌الزحمه کارگزاران که گذرنامه‌ها را به دفاتر کنسولی برای ویزا می‌رسانند، تعیین شد و روند مناسبی در برنامه‌ریزیها‌ انجام گرفت که از همه دست‌اندرکارانی که تا این لحظه تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنیم.

امتیاز به خبر :

آرشیو اخبار