دات نت نیوک
شنبه 09 اسفند 1399
EN

خبرگزاری

مدير كل عتبات سازمان حج خبر داد؛ هزينه صدور رواديد در مرزها به بيش از ۸۰ دلار مي‌رسد

مدير كل عتبات سازمان حج خبر داد؛ هزينه صدور رواديد در مرزها به بيش از ۸۰ دلار مي‌رسد
هزينه صدور رواديد در مرزها به بيش از ۸۰ دلار مي‌رسد و معطلي بسياري نيز دارد اين در حالي است كه متقاضيان زيارت اربعين با مراجعه به دفاتر خدمات زيارتي سراسر كشور و با پرداخت ۴۰ دلار نقدي بابت صدور ويزا و ۱۵ هزار تومان بابت حق كارگزار مي‌توانند در طرح ساماندهي زائران اربعين امسال ثبت نام كنند.
محسن نظافتي، مدير كل عتبات سازمان حج و زيارت در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از متقاضيان اعزام به كربلاي معلي خواست بدون داشتن رواديد به مرزها نروند.

وي گفت: هزينه صدور رواديد در مرزها به بيش از ۸۰ دلار مي‌رسد و معطلي بسياري نيز دارد اين در حالي است كه متقاضيان زيارت اربعين با مراجعه به دفاتر خدمات زيارتي سراسر كشور و با پرداخت ۴۰ دلار نقدي بابت صدور ويزا و ۱۵ هزار تومان بابت حق كارگزار مي‌توانند در طرح ساماندهي زائران اربعين امسال ثبت نام كنند.

نظافتي با بيان اينكه ۱۸۰۰ كارگزاري در سراسر كشور آماده دريافت مدارك لازم جهت انجام اقدامات صدور رواديد ويژه ايام اربعين حسيني هستند گفت: اين تعداد كارگزاري پس از دريافت وجه و ثبت نام اوليه، در اولين فرصت مدارك را براي صدور ويزا به شركت‌هاي مركزي كارگزاران كه در هر استان شعبه دارد، ارسال مي‌كنند.

وي ادامه داد: اين كارگزاري‌ها حتي در روزهاي پنج شنبه و جمعه نيز آماده خدمات رساني هستند و تا روزهاي منتهي به اربعين نيز به فعاليت خود ادامه مي‌دهند هر چند بهتر است متقاضيان هر چه سريعتر براي صدور ويزا اقدام كنند.

مديركل عتبات سازمان حج و زيارت با بيان اينكه اين رواديد به صورت مانيفست صادر مي‌شود گفت: مانيفست‌ها به قرارگاههاي مرزي ارسال مي‌شود و متقاضي پس از اينكه از طريق كارگزاري درجريان زمان خروج و مرز مورد نظر قرار گرفت، با مراجعه به قرارگاههاي مرزي به راحتي از مرز خارج مي‌شود.

نظافتي در پايان گفت: براي گروهايي پنج نفره به بالا كه يك سرگروه داشته باشند رواديد به صورت مانيفست صادر مي‌گردد.
امتیاز به خبر :

آرشیو اخبار