دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه 19 اسفند 1399
EN

خبرگزاری

جلسه مشترک مدیران کاروان حج ، مدیران مجموعه و پزشکان حج تمتع برگزار گردید

جلسه  مشترک مدیران کاروان حج ، مدیران مجموعه و پزشکان حج تمتع برگزار گردید

جلسه  مشترک مدیران ، پزشکان حج تمتع با شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان در دفتر شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی برگزار شد. در این جلسه شیخی ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک حلول ماه مبارک رمضان درباره کاهش سهمیه ایران در حج تمتع گفت: به دلیل توسعه مسجدالحرام و تخریب 2 طبقه مقابل مقام ابراهیم (ع) جمعیت 3میلیونی زائران حج 92 بجای طواف در طبقات اجباراً همگی باید در طبقه همکف طواف را با فشردگی شدید انجام دهند که احتمال تلفات انسانی هم متصور است . لذا عربستان از کلیه کشورهای اسلامی خواسته تا 20% از زائران حج 92 راکاهش دهند تا از حوادث احتمالی پیشگیری شود .خوشبختانه به دلیل سرعت عمل و اقدام به موقع هیچ یک از زائرین ثبت نامی در کاروان ها حذف نشدند. درحالی که در برخی از استان ها درصد ریزش به بالای 20% درصد می رسد . در ادامه شیخی از جابجایی هتل و قیمت سه کاروان در استان خبر داد و گفت: مدیران کاروان می بایست دلایل این افزایش را  به زائران عزیز توجیه نمایند.

هروی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت استان گلستان از بروز ويروس كرونا در عربستان خبر داد و گفت: افراد كهنسال بيشتر دچار اين مشكل خواهند شد لذا بهتر است كه این افراد سفر حج خود را به سال هاي بعد موكول نمايند. هروی ، مهمترین راه پیشگیری از این ویروس را شستن مکرر دست ها دانست.همچنين در اين جلسه درباره تسريع در اظهار نظر كميسيون پزشكي و تأييد يا رد پزشكي برخي زائران بيمار حج امسال صحبت  شد و مقرر شد كه طي هفته ي آتی مشخصات جديد كاروان ها  به مديران امسال اعلام گردد و پزشكان نيز در جلسات آموزشي شركت و نسبت به آگاه سازي زائران و مراقبت هاي اوليه در خصوص عدم ابتلا به ويروس كرونا اقدام نمايند.

در ادامه رئیس شرکت مرکزی و واحد آموزش حج و زیارت استان، کارشناسان واحد پذیرش و اعزام، رایانه و امور مالی مطالبی را به مدیران حج یادآور شدند.

امتیاز به خبر :

آرشیو اخبار